Urządzenia medyczne

 


 

Pulsoksymetr SONOSAT-F02P


Pulsoksymetr SONOSAT-F02P to wyrób medyczny służący do mierzenia kluczowych parametrów życiowych:

  • wysycenia krwi tlenem - saturacji [SpO2]
  • ilości uderzeń serca na minutę - pulsu [PR]

Pulsoksymetr umożliwia pomiar saturacji krwi oraz tętna. Najbardziej popularne pulsoksymetry napalcowe pozwalają na wykonanie badania w domu.
Kto powinien zaopatrzyć się w urządzenie do mierzenia saturacji, na czym polega jego działanie i jak wybrać najlepszy model?

 

Co to jest pulsoksymetr i jak działa?

Pulsoksymetr to niewielkie, elektroniczne urządzenie medyczne służące do pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli saturacji (SpO2). Aparat daje możliwość sprawdzenia podstawowych parametrów życiowych – poza saturacją, mierzy również tętno. Pomiar jest nieinwazyjny (następuje przez skórę) i bezbolesny.

Pulsoksymetry wykorzystywane są w szpitalach, klinikach czy ośrodkach zdrowia. Ze względu na niewielkie rozmiary i prostotę obsługi, pulsoksymetry świetnie sprawdzają się także w użytku domowym. Polecane są zwłaszcza pacjentom w czasie tlenoterapii. Zastosowanie znalazły również w medycynie sportowej.

Jakie są normy saturacji?

Norma saturacji u osoby zdrowej oscyluje na poziomie 95-99%. Wartości te są nieco niższe u osób starszych (wynik prawidłowy mieści w granicy to 93-95%), a także u palących. Chorzy w trakcie tlenoterapii mogą mieć saturację na poziomie 100%.

Jeżeli saturacja jest niższa niż 90%, mamy do czynienia z niedotlenieniem organizmu. Niska saturacja to zagrożenie zdrowia i życia, dlatego wymaga pilnej interwencji medycznej.

Jak wybrać pulsoksymetr?

Aby mieć pewność, że wybieramy dobrej jakości urządzenie do pomiaru saturacji, postawmy na zaufany sklep medyczny. Zwróćmy uwagę na:

  • stopień dokładności pomiarów,

  • intuicyjność obsługi (ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku osób starszych),

  • sposób prezentacji danych (np. możliwość zmiany wielkości wyświetlanych cyfr, regulacji jasności ekranu),

  • rodzaj zasilania (bateryjne lub z opcją ładowania),

Zaletą będzie funkcja oszczędzania baterii, automatycznie wyłączająca urządzenie kilka sekund po zakończeniu badania.

Cena pulsoksymetrów przenośnych waha się w granicach kilkuset złotych. Za najprostsze pulsoksymetry napalcowe zapłacimy nie więcej niż 150 zł, koszt urządzeń z większą liczbą funkcji dodatkowych (np. z wyświetlaczem) będzie wyższy.


 

Dane techniczne

Model SONOSAT-F02P


SPO2:
Skala 70–99%
Precyzja ± 2% na stopniu 70% -99%
Rozkład 1%
Niska perfuzja 0,4%

Puls:
Skala 30-240bpm
Precyzja ± 3BPM
Moc dwie baterie alkaliczne AAA 1,5 V.
Pobór energii < 30mA
Automatyczne wyłączanie/; produkty wyłączają się automatycznie

Liczba Pi:
Wyświetlacz wskaźnika perfuzji 0–30%

 

 

Producent: Jiangsu Konsung Bio-Medical Science And Technology Co.,Ltd.

Upoważniony Przedstawiciel: Shanghai International Holding Corp.GmbH (Europe)

Importer: / Dystrybutor: Diabetica Sp. z o.o 

 

 

Dowiedz się więcej

 

Sprzedaż urządzeń

Diabetica sp. z o.o.
Bohaterów Warszawy 27
48-300 Nysa

Kontakt

tel. + 48 77 544 41 00
tel. + 48 698 002 045

klaudia.zubrzynska@diabetica.com.pl

×

Potwierdzenie statusu odwiedzającego


Zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych w zakresie reklamy wyrobów medycznych, uprzejmie informujemy, że niniejsza strona zawiera reklamę m.in. wyrobów medycznych skierowaną dla profesjonalnych użytkowników, oferowanych przez Diabetica Sp. z o.o. z siedzibą w Nysie. Prosimy o wybranie jednego z poniższych pól, aby zapoznać się z treścią strony.
Potwierdzam, że jestem użytkownikiem profesjonalnym:

 POTWIERDZAM*  NIE POTWIERDZAM**

* Pole z informacją „Potwierdzam" - oznacza potwierdzenie, że osoba wchodząca na stronę jest profesjonalnym użytkownikiem, tj. osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny, lub wykonującą zawód związany z ochroną zdrowia, lub osobą prowadzącą obrót wyrobami.
** Pole z informacją „Nie potwierdzam" - oznacza potwierdzenie, że osoba wchodząca na stronę jest laikiem, tj. jest osobą fizyczną, która nie ma formalnego wykształcenia w odpowiedniej dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych. Wybranie stosownego pola ma jedynie wpływ na wyświetlanie odpowiednich treści.