Nadrzędnym celem DIABETICA Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest świadczenie usług medycznych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej na wysokim, specjalistycznym poziomie, oraz zapewnienie personelowi przyjaznych i bezpiecznych warunków pracy.
Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości oraz bezpieczeństwo świadczonych przez nas usług opracowany został System Zarządzania Jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001:2008 oraz ISO/IEC 27001:2013.
DIABETICA Sp. z o.o. dla zapewnienia realizacji przyjętych celów jakościowych zobowiązują się do:
- prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami dotyczącymi realizowanych usług medycznych,
- rozszerzenia wysokospecjalistycznych usług medycznych,
- stałego i systematycznego doskonalenia i podwyższania wiedzy, umiejętności zawodowej pracowników w zakresie opieki medycznej nad pacjentem,
- szacunku do pacjentów, jako stałego elementu naszych działań,
- dążenia do stałej poprawy stanu bezpieczeństwa i warunków pracy personelu,
- uświadamiania i angażowania personelu w działania na rzecz poprawy jakości oferowanych usług,
- ciągłego doskonalenia skuteczności wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością.
Diabetica sp. z o.o. w ramach świadczonych usług medycznych prowadzi Pracownię densytometryczną.
Informacja o wpływie promieniowania na środowisko :
Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko art. 32c, ust. 2 Prawa Atomowego.
Niniejsza informacja dotyczy Pracowni Densytometrycznej, znajdującej się na terenie Diabetica sp. z o.o., przy ulicy Bohaterów Warszawy 27 w Nysie.
Pracownia wykonuje badania densytometryczne z zastosowaniem promieniowania jonizującego.
Rodzaj i zakres wykonywanych badań:
W pracowni densytometrycznej wykonywane są badania densytometryczne kości, w tym:
- odcinek lędźwiowy kręgosłupa,
- szyjka kości udowej L i P,
- przedramię L i P.
Ilość emitowanego promieniowania jonizującego:
Pracownia densytometryczna wykonuje badania z wykorzystaniem urządzeń najnowszej generacji, co umożliwia minimalizację ilości emitowanego promieniowania jonizującego. Urządzenie w pracowni densytometrycznej posiada certyfikat zgodności z wymaganiami norm bezpieczeństwa promieniowania jonizującego. Poziom zmierzonych dawek promieniowania na zewnątrz pracowni jest na poziomie tła naturalnego.
Środki ochrony radiologicznej:
W celu minimalizacji narażenia pacjentów i personelu medycznego na promieniowanie, w Pracowni stosowane są środki ochrony radiologicznej w postaci osłony ołowiowej.
Działania podejmowane w celu minimalizacji negatywnych skutków dla środowiska naturalnego:
W celu minimalizacji negatywnych skutków dla środowiska naturalnego w Pracowni przestrzegane są obowiązujące przepisy dotyczące ochrony środowiska, a także przepisy dotyczące gospodarki odpadami promieniotwórczymi.
Sposoby i częstotliwość kontroli stanu technicznego i bezpieczeństwa urządzeń.
W pracowni densytometrycznej minimum 1 raz na rok wykonywane są przeglądy techniczne, bezpieczeństwa elektrycznego i mechanicznego przez serwis.
Kontrolę dawek otrzymanych przez personel medyczny prowadzi:
Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk
im. Henryka Niewodniczańskiego
ul. E. Radzikowskiego 152
31-342 Kraków
tel. 12/6628457
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pacjenci poddający się badaniom densytometrycznym w Pracowni są dokładnie informowani przez personel medyczny o procedurach związanych z badaniem, a także o zasadach ochrony przed promieniowaniem jonizującym.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących wpływu działalności Pracowni na zdrowie ludzi i środowisko, prosimy o kontakt z pracownikami Pracowni.